Menu Zamknij

Wolontariat Studentów WUM

Drodzy Studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego! 

W związku ze wzrostem zakażeń wirusem SARS-CoV-2 oraz zachorowaniami na COVID-19 szukamy wolontariuszy do pomocy pracownikom warszawskich placówek ochrony zdrowia oraz wsparcia działań służb sanitarno-epidemiologicznych na terenie Warszawy.

Niesienie bezinteresownej pomocy to najpiękniejsza rzecz na świecie. Właśnie teraz przyszedł taki moment, by ofiarować swoje zaangażowanie, czas i wysiłek na rzecz dobra ogólnego.

Pracownicy polskiej ochrony zdrowia stoją obecnie na pierwszej linii frontu w walce z epidemią koronawirusa. Wszyscy codziennie oglądamy ich heroiczną walkę i wiemy, że robią, co w ich mocy. Każdemu
z nich należą się owacje na stojąco i wielki szacunek za ich walkę i poświęcenie.

Nasz apel o pomoc i zaangażowanie studentów ma na celu pomóc wszystkim tym, którzy powoli zaczynają czuć bezradność i zmęczenie.

Zaangażowanie w wolontariat powinno być indywidualną decyzją każdego z nas, a jego forma – odpowiednio dobrana do możliwości poszczególnych osób.

Odrzućmy na chwilę wszelką złość, rozgoryczenie i poczucie żalu. Spójrzmy na całą sytuację z pewnej perspektywy, łatwiej nam będzie wtedy zobaczyć, że każda forma pomocy jest nieoceniona.

Każdy z nas, Studentów WUM, może zostać wolontariuszem – niezależnie od roku czy kierunku studiów. Studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, to osoby doskonale zorganizowane oraz zaradne. Nawet na samym początku naszej przygody z Uczelnią niejednokrotnie posiadamy umiejętności, które można wykorzystać do pomocy. Ponadto mamy nadrzędny cel, który przyświecał nam podczas wyboru studiów – chcemy pomagać innym.

I właśnie tej pomocy w dniu dzisiejszym potrzebujemy.

My, jako Samorząd Studentów WUM, będziemy koordynować cały proces zgłoszeń do wolontariatu, dopasowując je do zapotrzebowań poszczególnych placówek medycznych, które się do nas zgłoszą. Pomożemy
w kontakcie, poinformujemy o szczegółach oraz postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości.

Zgłoszenia i szczegóły akcji na stronie www.wolontariat.wum.edu.pl

Akcję koordynuje Samorząd Studentów WUM

Kontakt:
tel. 512 785 782
tel. 512 785 792
e-mail: wolontariat@wum.edu.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *